Jeśli dziś czwartek to jesteśmy w Łazienakch…

Wybraliśmy się na kolejny spacer tym razem gościł nas Ośrodek Edukacji Muzealnej w Łazienkach.

Łazienki to nie tylko doskonałe miejsce na spacer i na odpoczynek na leżaku z książką, ale też idealna przestrzeń do twórczych poszukiwań. Chętni mogą wziąć udział w spotkaniach, wykładach, warsztatach, mogą wybrać się do Starej Kordegardy i podzielić się swoimi wspomnieniami z Łazienek i tym samym współtworzyć wystawę „Moje Łazienki”.  Można przyjść też ze swoim pomysłem na działania – zespół Ośrodka czeka deklaruje chęć współpracy i wsparcie. Warto z tego skorzystać.

Następne spotkanie już w poniedziałek 28.05, wybieramy się na Muranów do Fundacji Centra, spotkanie o 17.00 przy ul. Nowolipki 20

Fotorelacja ze spaceru Alicja Szulc i Agnieszka Kokowska

 

Ostatnie spacery – zapraszamy!

Pierwsza odsłona Przetwórni czasu wolnego powoli dobiega końca.
W maju wybieramy się jeszcze na dwa spacery, nie można ich przegapić.

Zapraszamy:
24.05 (czwartek) Akcja – edukacja – wizyta w Ośrodku Edukacji Muzealnej w Łazienkach
godzina 17.00 spotkanie przed Pałacem na Wyspie
28.05 (poniedziałek) Społeczna i kobieca strona Muranowa wizyta w Fundacji Centra
godzina 17.00 ul. Nowolipki 20.

Co zrobić, żeby wziąć udział w spacerze – trzeba po prostu przyjść, polecamy też kontakt telefoniczny z nami: 516 543 707

 

 

Spacerujemy sobie…

Maj w pełni, więc korzystamy z wiosennej pogody i odwiedzamy kolejne ważne na społecznej mapie Warszawy miejsca.10 maja w siedzibie Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę rozwialiśmy, o tym czym jest międzypokoleniowość i  o czym należy pamiętać w kontaktach międzypokoleniowych. Krystyna Pałyga zdradziła nam w jaki sposób zdobywała zaufanie młodych dziewczyn z zakładu poprawczego, które zaprosiła do wspólnych tańców w kręgu.

16 maja gościło nas stowarzyszenie mali bracia Ubogich. Joanna i Katarzyna opowiedziały na czym polega wolontariat prowadzonych przez małych braci i zaprosiły uczestników spotkania do stworzenia mapy miejsc, które są ważne dla seniorów mieszkających w Warszawie.

zdjęcia Alicja Szulc i Agnieszka Kokowska